Search
  • sannamortenhumer

Kevätjuhlan riemua


Suvivirsi

Ilmoille kajahti jälleen herkistävä Suvivirsi, kun Dubain Suomi-koulun lukuvuosi sai arvoisensa päätöksen ja perheet kokoontuivat yhteen viettämään kevätjuhlaa. Poikkeuksellisena etäkouluaikana kevätjuhlakin järjestettiin etänä Zoom-sovelluksessa.

Opettajat olivat valmistelleen mahtavan esityksen "Aurinko ja tuuli", jonka sanoma sopii jokaisen Suomi-koululaisenkin jokaiseen päivään. Saimme laulaa sydämemme kyllyydestä, kun Anitta-open johdolla ilmoille kajahti Peipposen kesä. Lopuksi tanssimme itsemme riemukkaasti kesälaitumille Einon ja Aapelin "Älä tule paha kesä" -musiikkivideon tahtiin.

Dubain Suomi-koulu kiittää lämpimästi kevätjuhlaan osallistuneita ja toivottaa kaikille Suomi-koululaisille ihanaa kesälomaa!

35 views0 comments

Recent Posts

See All