top of page
Search
  • sannamortenhumer

Kevätjuhla ke 2.6.2021 klo 16.30

Kohti kesää – Kesäinen musiikkiretki halki SuomenSuomi-koulun kevätjuhla toteutetaan tällä kertaa musiikillisen kielenaktivoimisen merkeissä ke 2.6.2021 klo 16.30 Zoomissa!


Pääsemme rytmittelemään, laulamaan, harjoittelemaan räppiä ja kielen kiemuroita Ranskassa asuvien Piian (kielenkehityksen tutkija) ja Hanna-Marin (musiikkikasvattaja) kanssa. Samalla juhlistamme Suomi-koulun lukuvuoden loppumista ja kesäloman alkamista!

Piia ja Hanna-Mari toivovat tietävänsä osallistuvien lasten nimet etukäteen, jotta tilaisuudesta saadaan mahdollisimman henkilökohtainen kokemus kaikille lapsille. Ilmoitathan lapsesi joko suoraan WA-ryhmässä, lauantaina Suomi-kouluopettajalle tai tähän sähköpostiin vastaamalla, niin saamme välitettyä tiedon Ranskaan hyvissä ajoin ennen kevätjuhlaa.

Zoom-linkki tilaisuuteen jaetaan lähempänä tilaisuutta.

30 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

Comments


bottom of page