top of page
Search
  • annakinnunen5

Retki aavikolle isänpäivänä 13.11.2022

Updated: Nov 23, 2022

Dubain Suomi-koulu toteutti perinteisen isänpäiväretken aavikolle sunnuntaina 13.11.2022. Isät perheineen pääsivät nauttimaan paikalle suunnistamisesta kummallisesti heittelevän pinin takia, kamelilauman ohimarssista, nuotiolla paistetusta hiekalla tuulen takia maustetusta makkarasta ja tietysti myös muiden isien ja perheiden seurasta. Ilma oli lempeä eikä turha kuumuus haitannut. Seuraavalle retkelle yritämme kuitenkin tilata hieman vähemmän tuulista säätä.

Otsikon kuva ja tämä kuva Miriam Napari


40 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

Comments


bottom of page