October 22, 2019

February 3, 2019

Please reload

Tuoreimmat jutut

Suomi 100v -videotervehdyksen kuvaus 16.1 klo 16.30

15.1.2017

Teemme Ylen selkouutisten tv-lähtykseen Suomi 100v -videotervehdyksen. Sitä varten kokoonnumme maanantaina 16.1 klo 16.30 DIAn tekonurmikentälle kuvaamaan yhteisen onnentoivotuksen koko koulun puolesta (mukaan lapset ja vanhemmat). Kuvauksissa menee noin 15 min.

Olisi kiva, jos pukeutuisitte sinivalkoisiin vaatteisiin ja ottaisitte kotoa mukaan suomenlippuja, jos niitä on. Lisäksi opettajat videoivat lapsia luokassa kysymällä "Mikä on parasta Suomessa?". Tätä kuvamateriaalia käytetään myös videotervehdyksessä.

Vapaaehtoisia kuvaajia toivotaan! Jos sinulla on videokamera tai kännykässä Full HD laatu, olisi hienoa jos auttaisit meitä tervehdyksen kuvaamisessa!

Terveisin


Dubain Suomi-koulun henkilökunta

 

 

Please reload

© 2020 Dubain Suomi-koulu