October 22, 2019

February 3, 2019

Please reload

Tuoreimmat jutut

Kevätjuhlan riemua

11.5.2020

 

Ilmoille kajahti jälleen herkistävä Suvivirsi, kun Dubain Suomi-koulun lukuvuosi sai arvoisensa päätöksen ja perheet kokoontuivat yhteen viettämään kevätjuhlaa. Poikkeuksellisena etäkouluaikana kevätjuhlakin järjestettiin etänä Zoom-sovelluksessa.

 

Opettajat olivat valmistelleen mahtavan esityksen "Aurinko ja tuuli", jonka sanoma sopii jokaisen Suomi-koululaisenkin jokaiseen päivään. Saimme laulaa sydämemme kyllyydestä, kun Anitta-open johdolla ilmoille kajahti Peipposen kesä. Lopuksi tanssimme itsemme riemukkaasti kesälaitumille Einon ja Aapelin "Älä tule paha kesä" -musiikkivideon tahtiin.

 

Dubain Suomi-koulu kiittää lämpimästi kevätjuhlaan osallistuneita ja toivottaa kaikille Suomi-koululaisille ihanaa kesälomaa!

 

 

 

Please reload

© 2020 Dubain Suomi-koulu