October 22, 2019

February 3, 2019

Please reload

Tuoreimmat jutut

Tule mukaan Suomi-koulun toimintaan!

15.9.2018

 

Suomi-koulu kaipaa lisää innokkaita tekijöitä mukaan toimintaan. Lisävoimia tarvitaan mm. opettajiksi, apuopettajiksi ja tapahtumavastaaviksi. Sinulla ei tarvitse olla alan koulutusta tai omia lapsia. 

 

Opettaja suunnittelee ja toteuttaa oman ryhmänsä tunnit Suomi-koulun opetussuunnitelman pohjalta. Apuopettajan tehtävä on toimia opettajan oikeana kätenä ja apurina oppitunnilla. Tapahtumavastaava suunnittelee ja organisoi tapahtumia ja järjestää ne yhdessä muun Suomi-koulun porukan kanssa. Tarvitsemme myös sijaisia ja satunnaisia apukäsiä, joten jos sinulla ei ole mahdollisuutta sitoutua jokaviikkoiseen vastuuseen, voit silti olla avuksi.

 

Otathan pikimmiten yhteyttä puheenjohtaja Ulla Kellokumpuun (dsk.puheenjohtaja@gmail.com), jos haluat olla mukana toiminnassa! 

 

 

 

Please reload

© 2020 Dubain Suomi-koulu