top of page
Search
  • sannamortenhumer

Suomi 100v -videotervehdyksen kuvaus 16.1 klo 16.30


Teemme Ylen selkouutisten tv-lähtykseen Suomi 100v -videotervehdyksen. Sitä varten kokoonnumme maanantaina 16.1 klo 16.30 DIAn tekonurmikentälle kuvaamaan yhteisen onnentoivotuksen koko koulun puolesta (mukaan lapset ja vanhemmat). Kuvauksissa menee noin 15 min. Olisi kiva, jos pukeutuisitte sinivalkoisiin vaatteisiin ja ottaisitte kotoa mukaan suomenlippuja, jos niitä on. Lisäksi opettajat videoivat lapsia luokassa kysymällä "Mikä on parasta Suomessa?". Tätä kuvamateriaalia käytetään myös videotervehdyksessä. Vapaaehtoisia kuvaajia toivotaan! Jos sinulla on videokamera tai kännykässä Full HD laatu, olisi hienoa jos auttaisit meitä tervehdyksen kuvaamisessa! Terveisin Dubain Suomi-koulun henkilökunta

Suomi Finland 100


18 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

bottom of page