top of page
Search
  • annakinnunen5

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta!

Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta olisi maanantaisin klo 16:30 ->. Kartoitamme vanhempien kiinnostusta palata koulumaisempaan opetukseen ja arkipäiväkokoontumiseen nykyisen sunnuntaisen puistotapaamisen sijaan. Koulun tiloihin palaaminen mahdollistaa myös kirjaston palauttamisen ja etenkin isommille lapsille myös esimerkiksi kirjoitusharjoitusten tekemisen. Myös hybridimalli mahdollinen, jossa paikkaa vaihdellaan viikoittain koulun (maanantai) ja puiston (sunnuntai) välillä.

Vastatkaa oheiseen kyselyyn tämän viikon loppuun mennessä.

Kiitos!

Dubain Suomi-koulun hallitus

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeb28_OeRusSigsrx6fK_-rWlVUlE-4iRIQF6ix060iOg23UA/viewform?usp=pp_url27 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page