top of page
Search
  • sannamortenhumer

Laskiaisjameissa tanssitaan 27.2


Laskiaisen kunniaksi DUBAIN SUOMI-KOULUN oppilaat pääsevät koulutuntien aikana nauttimaan tanssin riemusta. Dubain Suomi-koulu järjestää oppilailleen maanantaina 27.2 laskiaisjamit koulutuntien aikana klo 16.30-18.00. Olemme saanneet laskiaisjameihin mukaan vierailevan FolkJam -ohjaajaan Suomesta, Soja Murton, joka tutustuttaa lapset FolkJam tanssin saloihin. Lisätietoa FolkJamista löydät sivuilta: folkjam.fi

Dubain Suomi-koulu tarjoaa tapahtuman yhteydessä oppilailleen pullaa ja mehua. Eväitä ei siis tarvitse ottaa mukaan. Oppilaat viedään tuntien alussa normaalisti omiin luokkiinsa. Muskarilaisilla pidetään tunnit normaaliin tapaan, mutta myös he ovat tervetulleita pullalle ja mehulle kahvioon.

Terveisin, Dubain Suomi-koulun tapahtumatoimikunta

Laskiaisen FolkJam-tanssit


25 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

bottom of page