top of page
Search
  • sannamortenhumer

Luokkakuvaus 6.3, 13.3 ja 20.3


Ensi viikosta eteenpäin Dubain Suomi-koulun ryhmistä otetaan luokkakuvia. Iloksemme saimme kuvaajaksi ammattivalokuvaaja Mia Kotakorven. Toivottavasti mahdollisimman moni suomikoululainen pääsee kuvauspäivänä tunneille, että saamme koko ryhmän kuvaan!

Kuvausaikataulu on seuraava:

Maanantaina 6.3

Ryhmä Klo Opettaja

Hirvet 16.40 Päivi Williams

Karhut 16.55 Piia Timonen

Ilvekset 17.15 Heini Lehtosalo

Ketut 17.30 Jenna Kauppi

Maanantaina 13.3

Ryhmä Klo Opettaja

Norpat 16.40 Kristiina Sarelin

Kärpät 16.55 Birgitta Hämäläinen

Oravat 17.15 Hanna Henriksson

Siilit 17.30 Hanna Brockman

Maanantaina 20.3

Muskariryhmä Opettaja

Perhoset Hilppa Kupiainen

Leppäkertut Hilppa Kupiainen

Toukat vauvat Mari Rauhala-Pöntinen

Muskarilaisten kuvausaikataulu sekä kuvauspaikalle siirtyminen tarkentuvat myöhemmin.

Kuvauspaikkana on Sky Garden DIA:n 1-kerroksessa. Osittain katettu Sky Gardenin ulkotila löytyy nousemalla portaat ylös ennen Music and Movement luokkaa. Heti portaiden yläpäästä käytävän vasemmalta puolelta pääset kuvaustilaan toisesta ulko-ovesta.

Terveisin, Dubain Suomi-koulun väki


75 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

bottom of page