top of page
Search
  • sannamortenhumer

Valokuvauksen aikataulu


Suomi-koulun ryhmäkuvat otetaan taas! Valokuvaajana toimii hiljattain Dubaihin muuttanut Juha Jantunen. Kuvat tulevat huhtikuussa ilmestyvään koulun vuosijulkaisuun, Suomiseen, mustavalkoisina ja lisäksi värillisiä paperikuvia tulee myyntiin halukkaille.

Valokuvaus järjestetään seuraavan aikataulun mukaan yläpihalla, Sky Gardenissa (kulku kirjaston/kahvion ohi ja raput ylös):

 

MAANANTAI 22.1.2018

16.40 DRAAMA-LAAMAT

17.00 LEPPÄKERTUT-MUSKARI

17.15 PERHOSET-MUSKARI

17.30 KETUT (lempikirja mukaan kuvaan!)

18.00 OPETTAJAT ja MUU HENKILÖSTÖ

 

MAANANTAI 29.1.2018

16.40 JÄNIKSET

17.00 KÄRPÄT

17.20 NORPAT

17.40 KARHUT

 

Nähdään taas pian!

Dubain Suomi-koulun väki

Valokuvaaja sanoo "muikku"


72 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

bottom of page