top of page
Search
  • sannamortenhumer

Kevätjuhla 11.5.2019


Sirkusesitys

Suomi-koulun sirkusteemaista kevätjuhlaa vietettiin 11.5.2019 norjalaisella merimieskirkolla Out Methassa.

Sirkusjuhlassa esiintyi toinen toistaan upeampia sirkustaiteilijoita. Estraadilla nähtiin mm. balleriinoja, trapetsitaiteilijoita, voimamiehiä, sirkuseläimiä ja ihmiskanuuna.

Esitysten päätteeksi seuraavan lukuvuoden puheenjohtaja Riikka Karppinen kertoi Suomi-koulun kuulumisia. Lauloimme yhdessä Suvivirren ja oppilaat saivat todistukset kuluneesta lukuvuodesta, Äitejä muistimme äitienpäivän kunniaksi ruusuin sekä runoin. Juhlan päätteeksi nautimme kahvion herkuista ja toistemme seurasta.

Kuva Juha Jantunen


64 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

bottom of page