top of page
Search
  • annakinnunen5

Dubain Suomi-koulun kouluvuosi

Hei! Dubain Suomi-koulu starttasi viime viikoon lauantaina Black palace/Hidden/Sufouh biitisillä lämpimissä tunnelmissa. Jatkamme tulevana lauantaina samaisessa paikassa, rannan oikeassa reunassa klo 16:00 alkaen. Jatkamme edelleen tutustumista, joten jos ette olleet paikalla vielä viime kerralla ette todellakaan ole myöhässä. Lapset on jaettu ryhmiin iän mukaan. Tervetuloa! Syyskokous vahvisti lukukausimaksuiksi muskarien osalta 500 aed lukukaudelta/lapsi (syys 200 aed, kevät 300 aed, kertamaksu 40 aed) ja opetusryhmien osalta 700 aed/lukukausi (syys 220 aed, kevät 480 aed, kertamaksu 50 aed). Rahastonhoitajan toimii Mervi Kech, hänet tapaatte Suomi-koulussa. Puheenjohtajana jatkaa Juha Koski, Alla suunnitelma kokoontumiskerroista, mukana myös infomaatiota niistä lauantaista, jolloin Dubain Suomi-koulu EI kokoonnu. Näistä muistutetaan ja kerrotaan lukuvuoden edistyessä. Huomiokaa edelleen, että valtaosa viestinnästä tapahtuu Dubain Suomi-koulun Facebook- sivuilla ja jatkossa myös lapsenne ryhmän Watsapp-sivulla. Syksy 2.10 ja 9.10 Aloitus Sufouh Beach, tutustuminen 23.10 EI kokoontumista, half-term break kouluissa 13.11 isänpäivä 4.12 Itsenäisyyspäivä perheille 11.12 joulukerta, koulut päättyvät jo tällöin joten syyskausi päättyy tähän kertaan. Kokoontumiskertoja 8 kappaletta (Aloitus + 7) Kevät 8.1 aloitus 3 tai 10.6 kevätjuhla. Kevään kokoontumiskertoja n. 19 kpltta. Syksyisin terveisin: Dubain Suomi-koulu Anna Kinnunen, sihteeri


88 views0 comments

Recent Posts

See All

Dubain Suomi-koulun aikataulut

Iloista joulunodotusta Dubain Suomi-koulun puolesta! Dubain Suomi-koululla olisi mahdollisuus palata kokoontumisiin Dubai International Academin (DIA) tiloissa Emirates Hillsissä. Tällöin koulukerta o

Comments


bottom of page